R. szk. 2018/2019

W dniu 7 czerwca 2018r. odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "MASTER OF LISTENING", zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. St. Konarskiego w Milejowie.

Konkurs skierowany był do uczniów klas II-III gimnazjum z terenu powiatu łęczyńskiego, których zainteresowania obejmują sprawność rozumienia ze słuchu w języku angielskim.  Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, doskonalenie umiejętności językowych, ze szczególnym uwzględnieniem rozumienia tekstu słuchanego, przybliżenie kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych w materiałach do słuchania, kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji.

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie pięciu szkół z oddziałami gimnazjalnymi:  z Milejowa, Ludwina, Puchaczowa i dwóch z Łęcznej. Naszą szkołę reprezentowały:

•  Karolina Toporowicz - klasa III a
  •  Aleksandra Rozmus - klasa III a
  •  Paulina Kościuczyk - klasa II d

Co prawda naszym uczennicom nie udało się stanąć na podium, ale naprawdę godnie reprezentowały naszą szkołę.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a laureaci trzech pierwszych miejsc dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Opr. A. Lipińska