R. szk. 2018/2019

Uczniowie klas czwartych przez cały rok szkolny, na lekcjach techniki zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego, udzielaniu pierwszej pomocy oraz doskonalili umiejętności jazdy na Miasteczku Ruchu Drogowego. Do egzaminu mogli przystąpić nie tylko uczniowie klas czwartych ale i wszyscy chętni uczniowie z klas starszych nieposiadający karty rowerowej.

Egzamin na kartę rowerową obejmował dwa etapy:

• część teoretyczną - test wiedzy składający się z 25 pytań dotyczących zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • część praktyczną - jazda w Miasteczku Ruchu Drogowego.
    Egzamin został przeprowadzony po zajęciach lekcyjnych w kilku terminach w miesiącu maju i czerwcu przez nauczycieli posiadających wymagane uprawnienia: p. Waldemara Jagiełło i p. Witolda Muszyńskiego.

Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i jeszcze przed wakacjami otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy”.

Opr. W. Muszyński