19 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie II Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Plastycznego “Dziady cz. II. Relektura” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie oraz Fundację Rozwoju Oświaty Lubelskiej.

Uczniowie naszej szkoły podjęli się zadania konkursowego i wzięli na warsztat dramat romantyczny Mickiewicza, odczytując tekst na nowo.

Laureatką konkursu została Zuzanna Wójtowicz z klasy VII a. Jury wyróżniło również Lenę  Gańską z klasy VII a i Marcela Madyniaka z klasy VIII C.

Nagrodzone i wyróżnione opowiadania zostały opublikowane w książce “Relektura. 200 lat Dziadów Adama Mickiewicza”.

Gratulujemy uczniom, którzy nie bali się spotkać z utworem Mickiewicza i znaleźli w nim cząstkę współczesności.

Opr. Edyta Gwarda