Ogólnopolski Dzień Dentysty, obchodzony w marcu, stał się okazją do realizacji projektu prozdrowotnego, przeprowadzonego wśród uczniów klas pierwszych uczęszczających do świetlicy szkolnej, przez Zespół ds. Promocji Zdrowia i Ligę Ochrony Przyrody.

Celem zajęć było poznanie i docenienie pracy stomatologów, profilaktyka jamy ustnej oraz poszerzenie wiedzy na temat higieny i dbania o piękny uśmiech.

Projekt trwał dwa dni. Pierwszego dnia dzieci złożyły wizytę w gabinecie stomatologicznym, wysłuchały zaleceń naszej pani stomatolog oraz na specjalnym modelu uczyły się prawidłowej higieny ząbków. Po tej wizycie obejrzeliśmy film edukacyjny, w ciekawy sposób przybliżający dzieciom pracę stomatologa, pt.: ,, Zawód dentysta”. Na zakończenie  dzieci w grupach tworzyły plakaty z hasłami o zdrowiu i higienie.

Drugiego dnia zadaniem dzieci była praca z książeczkami ,, Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Książeczki pełne pięknych ilustracji, haseł i informacji pomogły dzieciom zapoznać się z budową zęba, kształtami zębów, ich nazwami, sposobami czyszczenia oraz zdrową dietą. Podsumowaniem był quiz sprawdzający wiedzę dzieci i zabawy dramowe w oparciu o wiersz H.Niewiadomskiej ,,Grzebień".

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas zajęć przyda się na całe życie!

Opracowały: M. Mizur - Lachowska , E. Żelechowska