Dnia 28 września 2022 r. uczniowie klasy V A i V D uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W stolicy naszego kraju zwiedzali Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego, a także Centrum Nauki Kopernika.

Podczas wyjazdu wychowankowie p. Magdy Olech oraz p. Weroniki Winiarskiej mieli okazję zobaczyć z bliska szatnię Reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn, różnorodne pamiątki, nagrody kadry narodowej, pomieszczenia sportowo-rekreacyjne, jak również więzienie dla kibiców nieprzestrzegających zasad panujących na stadionie. Kolejną edukacyjną atrakcją była wizyta uczniów w Centrum Nauki Kopernika. Każdy z nich wziął udział w wybranych przez siebie eksperymentach. Doświadczenia dotyczyły głównie nauk fizycznych, psychologicznych i socjolingwistycznych. Edukacja połączona z rozrywką bardzo przypadła do gustu naszym uczniom, a wrażenia i emocje po owym wyjeździe stały się inspiracją do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Opracowała: Weronika Winiarska i Magdalena Olech