Dnia 29 września 2022 r. uczniowie klasy II D obchodzili Dzień Głośnego Czytania. Pani Monika Milanowska - mama Alicji - przeczytała dzieciom książkę Katarzyny Szostak pt. ”Skarb na Miodowym Wzgórzu”.

Dzieci z uwagą wysłuchały zabawnej historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami. Uczniowie prezentowali swoje ulubione książki i głośno czytali wybrane fragmenty.

Inicjatywa tego dnia powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano wtedy wybitną pisarkę Janinę Porazińską, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, ćwiczą pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.