Z okazji przypadającego na kwiecień Światowego Dnia Ziemi klasy trzecie zaakcentowały ten ważny dla nas wszystkich dzień akcją ekologiczną "Mój kawałek świata".

Celem głównym było uświadomienie dzieciom, że dbając o własne otoczenie, czyli o ten przysłowiowy "Mój kawałek świata", dbamy o całą Ziemię. Tego dnia obejrzeliśmy w klasach filmy edukacyjne dostosowane do tematu, rozmawialiśmy o ochronie zasobów Ziemi, a naszym głównym działaniem było sprzątanie terenu przyszkolnego. Klasy
podzieliły się obowiązkami i z zapałem wzięły do pracy. Zebrane śmieci posegregowano, bo segregacja odpadów to także dbałość o środowisko! Zaangażowanie uczniów przyniosło efekt w postaci zadbanego, czystego otoczenia! Nasze sprzątanie to nic takiego, ale dla Ziemi to coś wielkiego!!

opr. Zespół ds Promocji Zdrowia