Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy – to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Mimo pandemii Covid-19 i braku możliwości zaproszenia babć i dziadków do szkoły uczniowie klasy 2B przygotowali  pod okiem wychowawcy i rodziców krótki koncert kolęd wraz z wierszykami i pięknymi życzeniami dla dziadków.  Nagrany film z przedstawienia dzieci dołączyły do  własnoręcznie wykonanych pięknych portretów  dziadków oraz kartek z życzeniami.

Film z przedstawieniem,  to był naprawdę wyjątkowy prezent, który wywołał na twarzach dziadków uśmiech, radość i dumę ze swoich wnucząt.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania online podczas pandemii Covid-19 i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Opr. Katarzyna Dworak

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2A

Dzień Babci i Dziadka to czas, w którym wnukowie mogą okazać Im swoją wdzięczność. Z tej okazji uczniowie klasy 2a  przygotowali dla swoich ukochanych Babć i Dziadków krótką część artystyczną. Nie zabrakło pięknych życzeń, wierszyków i piosenek. Ze względu na pandemię występ został nagrany i udostępniony wszystkim babciom i dziadkom. Do życzeń dzieci dołączyły wykonane własnoręcznie upominki - imbryczki z herbatką.

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2D

Z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre kojarzą nam się słowa babcia i dziadek. Dlatego, aby uczcić ten szczególny dzień w roku i sprawić radość najbliższym uczniowie klasy 2d przygotowali upominki w postaci kwiatów i laurek oraz nagrali krótki występ dla dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu, miłości oraz dużo zdrowia.

A. Krępecka

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2E

"Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Babcie i dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię. Dziadkowie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy zawodowej z obowiązkami domowymi.

Pomimo trwającej pandemii nasi uczniowie nie zapomnieli o tym święcie. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przedstawili krótki program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze oraz kolędy i pastorałki. Dzięki technologiom informacyjno-komunikacyjnym mogliśmy wszystko nagrać i udostępnić na platformie Classroom w formie krótkiego filmiku.

Do filmiku uczniowie dołączyli także własnoręcznie napisane życzenia. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!!

Opr. Agnieszka Bedynek-Borys

Żaneta Miazgowska