Zakup ozobotów i produktów niezbędnych do pracy z nimi dla potrzeb Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej im. Papieża Jana Pawła II został sfinansowany w ramach programu "Bogdanka społecznie zaangażowana", będącego elementem strategii społecznej odpowiedzialności Bogdanki.

Kopalnia Węgla „Bogdanka” jest jednym z największych zakładów pracy funkcjonujących na terenie Lubelszczyzny. Wielu rodziców naszych uczniów jest związanych z tym zakładem pracy. Realizując swoją politykę zaangażowania społecznego, „Bogdanka” podejmuje wiele działań wspierających rozwój lokalnej społeczności. Współpracuje z różnymi placówkami oświatowymi i naukowymi, wspiera finansowo zakup sprzętu medycznego do szpitali, promuje profilaktykę i zdrowy styl życia.

W ramach programu "Bogdanka społecznie zaangażowana" dla naszych najmłodszych uczniów – przedszkolaków oraz uczniów klas I-III zakupiono ozoboty oraz produkty niezbędne do pracy z nimi Dzięki tej inicjatywie uczniowie będą rozwijać nie tylko kompetencje cyfrowe, ale także szereg innych umiejętności niezbędnych do wszechstronnego rozwoju. Praca z ozobotami pobudza wyobraźnię, uczy logicznego myślenia, a także kształtuje właściwe postawy, dzięki którym zrozumienie trudnej dziedziny programowania i kodowania staje się łatwe i przyjemne. To nauka przez zabawę, która pozwala pobudzać ciekawość i wyzwala chęć uczenia się wielu nowych umiejętności.

Serdecznie dziękujemy Kopalni "Bogdanka" za zakupiony sprzęt, a panu Jarosławowi Borysowi za wsparcie i czuwanie nad realizacją tej inicjatywy.

Opr. Agnieszka Bedynek-Borys, Katarzyna Dworak