18 maja, w dniu urodzin św. Jana Pawła II, nasza szkoła rokrocznie świętuje Dzień Patrona. W tym roku, z uwagi na trwające obostrzenia w związku z epidemią Sars-CoV-2, świętowaliśmy skromnie, nie mniej jednak bardzo twórczo.

Już kilka dni wcześniej uczniowie klas ósmych zorganizowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas czwartych spacer po szkolnych miejscach pamięci poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II, który jest naszym Patronem. Wydarzenie to, z pomocą pani Katarzyny Szymańskiej i pana Witolda Muszyńskiego,  zostało uwiecznione na filmie, który obejrzeli wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami na specjalnie zorganizowanych we wtorek- 18 maja- lekcjach wychowawczych. Oprócz filmu dzieci i młodzież pogłębiły swoją wiedzę na temat biografii i dokonań Wielkiego Polaka w dziedzinie kultury, religii, polityki, a w szczególności kościoła katolickiego.

Wycieczka po szkolnych miejscach pamięci Papieża Jana Pawła II

W celu wyświetlania filmu w lepszej jakości należy w USTAWIENIACH wybrać JAKOŚĆ  - 1080p HD.

By uczcić naszego Patrona  i prosić Go o dalszą opiekę i wstawiennictwo tradycyjnie o godz. 10:00 w kościele św. Barbary została odprawiona Msza św. z udziałem pocztu sztandarowego, dyrekcji i nielicznych przedstawicieli pracowników szkoły oraz rodziców, gdyż z powodu obostrzeń nie mogła uczestniczyć w niej cała społeczność szkolna. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks. Paweł Grzebalski, a jej oprawę liturgiczną przygotowała pani  katechetka  Teresa Okoń. W swoim słowie kapłan zwrócił szczególną uwagę na to, że Papież swoim życiem pokazał, jak być dobrym człowiekiem i  nie wystarczy tylko czytanie  Jego nauczania, lecz  należy wprowadzać je w czyn. Zachęcił nas, byśmy szukali wartości, które nie przemijają i od siebie wymagali.

Opr. Wanda Samborska

Msza w kościele św. Barbary