W dniu 6 czerwca 2019 r. w obiekcie edukacyjnym w Nadleśnictwie Puławy podsumowano  32 edycję  konkursu pod tytułem „Mój Las”. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczo- ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej.

W dniu 6 czerwca 2019 r. w obiekcie edukacyjnym w Nadleśnictwie Puławy podsumowano  32 edycję  konkursu pod tytułem „Mój Las”. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczo- ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.  Konkurs przebiega dwuetapowo: I etap na szczeblu regionalnym i II etap na szczeblu centralnym.

Podczas uroczystego wręczenia  nagród  laureatom etapu regionalnego obejmującego  teren województwa lubelskiego z SP 4 dyplomy i nagrody otrzymali:

• I miejsce- Stefan Jaroszek IVF kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego,
  • I miejsce- Maja Tkaczyk IVD,
  • II miejsce- Arleta Hulewska IVD,
  • II miejsce- Kacper Grymuza IVD,
  • III miejsce- Mateusz Charchol IVD.

Sponsorami  nagród był Urząd Marszałkowski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Stowarzyszenie Inżynierów Leśnictwa i Drzewnictwa  oraz Zarząd Okręgu Ligii Ochrony Przyrody w Lublinie. Uroczyste rozdanie nagród połączono z zajęciami edukacyjnymi w terenie. Dodatkowo uczniowie mogli obejrzeć szkółkę leśną z różnymi gatunkami drzew w poszczególnych stadiach rozwojowych. Na zakończenie spotkania odbył się tradycyjny poczęstunek przebiegający w miłej i radosnej atmosferze.

Jest to jeden z niewielu konkursów, gdzie organizatorzy doceniając wiedzę i trud włożony w wykonanie pięknych, autorskich prac oferują nagrodzonym i wyróżnionym uczniom bezpłatną całodzienną wycieczkę, wiele cennych nagród i sporo atrakcji.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac: H. Wrońska