Dnia 24 maja 2019r  przed budynkiem Urzędu Miasta w Łęcznej odbył się XVII Bieg Kasztelana Jana Tęczyńskiego pod patronatem Burmistrza Łęcznej i Starosty Powiatu Łęczyńskiego.

Dnia 24 maja 2019r  przed budynkiem Urzędu Miasta w Łęcznej odbył się XVII Bieg Kasztelana Jana Tęczyńskiego pod patronatem Burmistrza Łęcznej i Starosty Powiatu Łęczyńskiego, którego celem jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz promocja Miasta i Gminy Łęczna.

Biegi rozpoczęły się o godz. 10.00. W zawodach wzięło udział 369 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowało 75 zawodników (klasy IV-VIII i gimnazjum).

Wyniki indywidualne:

Dziewczęta:

W kategorii klas I-II

• III miejsce -Maja Klimek klasa II d

W kategorii klas III-IV

• III miejsce zajęła – Natalia Skoczylas (klasa IIIa),

W kategorii klas V-VI

• I miejsce – Martyna Patyra  (klasa VI D),
  • III miejsce – Maja Jakubowska (klasaV C),
  • IV miejsce – Karolina Adamczyk (klasa VC).

W kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum

• III miejsce  Luiza Szaniawska (klasa III D gimnazjum).

Chłopcy:

W kategorii klas I-II

• I miejsce - Paweł Bielecki klasa II e

W kategorii klas V-VI

• III miejsce zajął – Błażej Gański (klasa VI B),

W kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum

• III miejsce zajął – Kuba Sowa (klasa III B gimnazjum).

W klasyfikacji szkół, Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy zwycięzcom wygranej  oraz  wszystkim uczestnikom, którzy bieg ukończyli i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekę nad uczniami podczas Biegu Kasztelańskiego sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Agnieszka Kwiecińska, Monika Mizur-Lachowska i Jacek Fiedeń.

Opr. Agnieszka Kwiecińska