Z ogromną przyjemnością informujemy, że decyzją Sądu Konkursowego  III nagrodę w II kategorii wiekowej  XXXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem „ Mój las” otrzymał uczeń klasy IVF Stefan Jaroszek. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 maja 2019r.
w Warszawie, w Domu Technika NOT. Celem konkursu było:

• poszerzanie wiedzy przyrodniczo -ekologiczno-leśnej,
  • promowanie walorów przyrodniczo-turystycznych polskich lasów,
  • podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Przepiękna i bardzo wartościowa pod względem merytorycznym praca Stefana na temat: „Mieszkania leśnych zwierząt” oceniana była na szczeblu centralnym we wskazanej kategorii wśród 45 innych wyłonionych na szczeblu regionalnym i nadesłanych z całej Polski. Trud jej wykonania został doceniony i znalazła się w gronie jedynie 6 nagrodzonych. Uczeń otrzymał  wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez  sponsorów. Głównymi organizatorami konkursu byli: Liga Ochrony Przyrody i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

Uroczyste podsumowanie konkursu zakończyło się wspólnym obiadem w gronie nagrodzonych uczniów, nauczycieli, rodziców, gości zaproszonych i organizatorów.

Gratulujemy ważnego sukcesu dla ucznia i oczywiście dla szkoły. To bardzo duży zaszczyt reprezentować naszą placówkę wśród laureatów konkursu ogólnopolskiego. Jesteśmy dumni
i zadowoleni, że w gronie naszej społeczności szkolnej są perełki, pasjonaci, którzy podejmują się trudnych zadań i odnoszą sukces.

Oprac. Henryka Wrońska