W dn. 4-5 kwietnia odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Prowadziły je siostry Franciszkanki Masjonarki Maryi. Tematem przewodnim była książka i film Opowieści z Narni. Podróż Wędrowca do świtu. Uczniowie włączyli się w pracę w grupie, śpiew i konferencje przygotowane przez siostry. Przygotowały plakaty i zaprezentowały je wszystkim na sali. Najważniejszym przesłaniem rekolekcji było, że życie jest wędrówką wiary, na której spotykają nas różne przygody. Choć przez cały czas musimy toczyć walkę o dobro, to jednak Bóg nigdy nas nie zostawia samych, ale daje nam potrzebną pomoc w walce ze złem.

Ufamy, że te rekolekcje przyniosą owoce w życiu naszych uczniów.

Opr. Magdalena Zawadzka fmm

I dzień rekolekcji wielkopostnych