W dniu 28 marca klasa IIa  brała udział w wielkanocnych warsztatach plastyczno – technicznych prowadzonych przez Panią Joannę Grzesiak z Domu Tradycji Ludowej w Starej Wsi. Pani Joasia opowiedziała uczniom o obrzędach i zwyczajach wielkanocnych kultywowanych przez pokolenia w Polsce i na Lubelszczyźnie.  Następnie uczniowie wykonali kurki wielkanocne, które z pewnością będą   ozdobą świątecznych stołów. Była to kolejna interesująca lekcja prowadzona w ramach drugiego roku realizacji innowacji pedagogicznej „Jestem Europejczykiem”.