W dniu 21 marca odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego projektu profilaktycznego, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych z naszej placówki.  Imprezę zorganizowaną w ramach Wiosennych Spotkań z Profilaktyką przygotowały jego autorki i inicjatorki - p. Marzena Winiarska i p. Grażyna Iwanek. Połączono ją z promocją wydanej w ramach projektu książeczki  profilaktycznej pt. Owieczka Czwóreczka i kosmici. Na spotkanie zaproszono uczniów, którzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w konkursie plastycznym inspirowanym treścią książeczki oraz gości: panie policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej -starszych sierżantów - Izabelę Ziębę  i Annę Biziorek, autorkę książeczki p. Katarzynę Szymańską oraz p. dyrektora Sławomira Winiarskiego.

Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć humorystyczną inscenizację inspirowaną rymowanką o owieczce przygotowaną przez uczniów klasy 5a pod kierunkiem p. Aliny Knap oraz wysłuchać pogadanki dotyczącej przestrzegania zasad bezpieczeństwa przygotowanej przez panie policjantki. Mogli też zadać parę pytań dotyczących książeczki jej autorce. Następnie wyróżnieni uczniowie odebrali od p. dyrektora pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Z rąk autorki otrzymali publikację o owieczce, był też czas na pamiątkowe zdjęcia, a nawet na zdobycie jej autografu.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy i mamy nadzieję, że książeczka o Owieczce Czwóreczce przypominać im będzie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia.

opr. G. Iwanek i K. Szymańska