Zdrowie dzieci i dorosłych to jest to, co mamy najcenniejszego. Dbamy o nie w różny sposób.  Uczniowie naszej szkoły postanowili pokazać poprzez prace plastyczne i plakaty, jaką szkodę dla naszego zdrowia wyrządza spalanie odpadów w gospodarstwach domowych. Dodatkowo temat ten w oddziałach przedszkolnych i klasach I – III został przybliżony dzieciom poprzez organizację wycieczek ulicami naszej miejscowości, podczas których mogły zaobserwować dymy wydobywające się z kominów domów. Następnie poznały następstwa szkodliwości tych dymów na zajęciach z edukacji przyrodniczej przy realizacji tematów z kręgu tematycznego „Co szkodzi naszej planecie?”.

Uczniowie drugiego etapu edukacji realizowali zagadnienia ekologiczne związane z czystością powietrza i skutkami spalania śmieci w ramach działań szkolnego koła przyrodniczo-biologicznego oraz na lekcjach biologii.

W klasach IV-V omówiono tematy:

• Co zanieczyszcza powietrze? Powietrze takie masz jak o nie dbasz.
  • Porosty - wskaźniki zanieczyszczenia powietrza.
  • Szkodliwość spalania plastików.

Wszystkie złożone prace były ciekawe, a wykorzystane do ich wykonania materiały bardzo różnorodne. Wpłynęło ich 84. Nagrodzono następujące osoby:

W KATEGORII KLAS  0 - III

2. Ewelina Michalak - V C
  3. Natalia Zub - V E

GRATULUJEMY!!!

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i ufundowanie nagród książkowych dla laureatów.

Opr. M. Machel, H. Wrońska