W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego co roku w naszej szkole organizowany jest konkurs na Mistrza Poprawnej Polszczyzny. Wyznaczeni przez polonistów uczniowie klas VIII i oddziałów gimnazjalnych zmagali się z dyktandem najeżonym ortograficznymi pułapkami oraz z testem wiedzy o języku polskim.

Mistrzami Poprawnej Polszczyzny zostały: Julia Śliwińska (VIII a) i Karolina Stadnik (III d). Na drugim miejscu znaleźli się: Maciej Ostrowski (VIII c), Kamila Bąk (III a), Nikola Januszek (III d) i Oliwia Żuchowska (III d). Trzecie miejsce zajęły: Weronika Anioł (VIII a), Dominika Cygan vel Wada (VIII d) oraz Paulina Gzik (III b).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs zorganizowały p. Beata Dec i p. Edyta Gwarda, nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Oprac. Organizatorzy