Warsztaty fotograficzne

W Polsce fotografia zdobywa coraz większe rze­sze zwolenników, zwłaszcza wśród młodzieży. I nie ma w tym nic dziwnego, jest bowiem najbardziej dostępnym środkiem artystycznego wyrazu.

Nasze zajęcia w czasie ferii zimowych rozpoczęły się od godzinnej prelekcji w sali lekcyjnej na temat sprzętu fotograficznego, kompozycji i ekspozycji zdjęć oraz techniki ich wykonywania. Następnie, w Centrum Kultury w Łęcznej zwiedziliśmy wystawę malarstwa Stanisława Andrzeja Winiarskiego pt.  „Deszcz pamięci”. Podczas wycieczki po mieście uczniowie sporządzali dokumentację fotograficzną Łęcznej.

W drugim dniu udaliśmy się do Lublina. Tutaj fotografowaliśmy zabytki Starego Miasta. Zwiedzaliśmy też wystawy w Muzeum Lubelskim na Zamku oraz pokonkursową wystawę fotografii „PhotoArtMedica 2018”w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy”. Nasze zajęcia w Lublinie odbyły się we współpracy z Panem Krzysztofem anin Kuzko - członkiem Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.  Na zakończenie odbyło się spotkanie w pracowni komputerowej, gdzie dokonaliśmy obróbki swoich zdjęć. Wybraliśmy również najlepsze prace na konkurs fotograficzny pt. "Ferie 2019 z fotografią" zorganizowany dla uczestników warsztatów.

Zajęcia zorganizowali: Grażyna Iwanek i Witold Muszyński.

Warsztaty z kodowania i robotyki

W okresie ferii zimowych w naszej szkole odbyły się również dwudniowe zajęcia warsztatowe z kodowania i robotyki. Uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z zagadnieniem programowania. Poznali środowisko Scratch’a, szybko nauczyli się zmieniać postać duszka i poruszać nim oraz dodawać różne tła. Stworzyli interaktywne animacje, proste gry, a także ciekawe historyjki. Scratch to bardzo ciekawe narzędzie rozwijające pasje, uczące logicznego myślenia i stwarzające zarazem świetną okazję do kreatywnej zabawy. W Polsce zyskuje coraz większe grono pasjonatów.

Wyniki konkursu fotograficznego „FERIE ZIMOWE 2019”

W konkursie wzięli udział uczestnicy warsztatów fotograficznych przeprowadzonych w czasie ferii zimowych pod kierunkiem Witolda Muszyńskiego.

Pracę oceniło jury w składzie:

• pani Anna Górecka – wicedyrektor szkoły,
  • pani Maria Olech,
  • pani Grażyna Iwanek.

Uroczystego  wręczenia dyplomów i upominków dokonał dyrektor szkoły pan Sławomir Winiarski.

Kategoria: Łęczna

• Kaja Drożyńska – kl. 4d
  • Martyna Kaźmierczyk – kl. 4b
  • Nikodem Pierzchała – kl. 5d

• Natalia Najdek – kl. 4d

Kategoria: Lublin

• Wiktoria Najdek – kl. 5d
  • Dawid Zaborski – kl. 5d
  • Krzysztof Grabowski  – kl. 3a gim.

• Wojtek Sosnowski – kl. 5d
  • Anna Włodarczyk – kl. 3d gim.
  • Jakub Huszaluk – kl. 4c

Opr. Witold Muszyński

Zajęcia matematyczne

Podczas ferii zimowych uczniowie  mogli uczestniczyć  między innymi w zajęciach matematycznych "Słodka matematyka". Ich celem było rozbudzanie zainteresowań  matematyką, ukazanie koleracji matematyki z innymi dziedzinami wiedzy, uświadomienie przydatności wiedzy i umiejętności matematycznych w życiu codziennym. Zajęcia były połączeniem nauki z dobrą zabawą.  Uczniowie mieli możliwość ciekawie i efektywnie spędzić czas.

Opr. Anna Gruszczyńska