W 2019 r. DBI obchodzić będziemy 5 lutego. Hasło przewodnie nadchodzącej edycji brzmi: "Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!". DBI obchodzony jest  od 2004 r.

W 2019 r. DBI obchodzić będziemy 5 lutego. Hasło przewodnie nadchodzącej edycji brzmi: "Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!". DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. To okazja to inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nasza szkoła po raz kolejny organizuje inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Konkurs dla uczniów szkoły podstawowej polegający na opracowaniu plakatu

pt.: „Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 - promowanie tolerancji i kultury w Internecie”.

Wymagania konkursu:

1. Plakat wykonany:
    a) na brystolu format A0 lub A1
    b) w programie graficznym i wydrukowany w formacie A4.
  2. Plakat wykonują uczniowie indywidualnie i samodzielnie. Nie jest to praca zespołowa.
  3. Technika wykonania plakatu: dowolna.
  4. W centralnej części plakatu, w co najmniej 5 punktach należy opracować w postaci tekstu lub np. komiksu: „Kodeks etyczny: tolerancja i kultura w Internecie”.
  5. Prace powinny być: kolorowe, estetycznie wykonane, czytelne i przemawiające tematycznie do odbiorcy.

Cel konkursu:

• zdobycie wiedzy na temat bezpiecznego Internetu,
  • promowanie pozytywnych zastosowań Internetu,
  • promowanie tolerancji, zrozumienia i tworzenie kultury,
  • kształtowanie wyobraźni plastycznych uczniów oraz zagrożeń płynących z Internetu,
  • nabycie nowych umiejętności związanych z obsługą programów graficznych.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 5 lutego 2019r.

Prace zostaną wyeksponowane w holu naszej szkoły i na stronie internetowej.

Prace podpisane należy dostarczyć do biblioteki do dnia 31.01.2019 r.

Opr. Witold Muszyński