21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości – to jeden z najmilszych dni w roku. Początkowo dzień życzliwości nosił nazwę dnia pozdrowień i miał służyć promowaniu idei pokoju na świecie. W ramach tego wydarzenia uczniowie z „Pokoju przyjaźni” wraz z opiekunem panią Katarzyną Sierpińską zorganizowali akcję pt. „Tydzień życzliwości – dobrego słowa”. Uczniowie z klas VII- VIII i III gm. mieli okazję przez tydzień wysyłać miłe, życzliwe i pełne ciepła słowa do swoich rówieśników oraz nauczycieli. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, łącznie przesłano ponad 600 pozytywnych wiadomości!. Pamiętajmy, że na co dzień miłym gestem i dobrym słowem, możemy zmienić czyjś dzień na lepsze!.

opr. Katarzyna Sierpińska