,,Przyjaciel ludzi dużych i małych”
40 rocznica wyboru Ojca Świętego na Stolicę Piotrową

16 października 2018 roku obchodziliśmy 40. rocznicę wyboru Ojca Świętego na Stolicę Piotrową. Z tej okazji biblioteka szkolna wraz z uczniami i rodzicami przygotowała wystawy poświęcone Patronowi naszej szkoły.   Wystawę  ,,O Karolku, który zadziwił świat” obejrzeli nasi najmłodsi czytelnicy z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 natomiast ekspozycję ,,Przyjaciel ludzi dużych i małych” starsi uczniowie wraz z nauczycielami oraz zainteresowani rodzice. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń z życia Papieża Polaka. Najmłodsze dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanych opowieści o małym Karolku. Ciekawość wzbudzał także okolicznościowy medal Brajana Sarachina, ucznia kl. VII B, otrzymany w tegorocznym Bronowickim Biegu Papieskim w Lublinie. Wystawom towarzyszyła ekspozycja książek podarowanych przez Panią Grażynę Bednarską – pierwszą Dyrektor naszej szkoły.

Organizatorzy wystawy:
Grażyna Iwanek i  Maria Olech