„Starajcie się zostawić ten świat choć
trochę lepszym, niż go zastaliście”.
Robert Baden-Powell

23 czerwca to dzień, na który wszyscy uczniowie czekali z utęsknieniem. Kończy on bowiem kolejny rok szkolny, który bez wątpienia był pełen wyzwań, ciężkiej pracy oraz wielu niezapomnianych wrażeń. Społeczność naszej szkoły rozpoczęła ten dzień od Mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Barbary, aby podziękować za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo i opiekę na czas wakacji.

W swoim kazaniu ksiądz prefekt Paweł Grzebalski nawiązał do tego, co jest prawdziwą wartością człowieka - dobro i możliwość szerzenia go wśród innych. W swoich słowach zachęcał uczniów, aby czas odpoczynku wykorzystali również do tego, by każdego dnia przyczyniać się do uśmiechu drugiego człowieka i zrobienia dla bliźniego czegoś dobrego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole, gdzie wychowawcy klas I -VII wręczyli swoim wychowankom świadectwa i nagrody. Dzień ten jest szczególnie wyjątkowy dla naszych ósmoklasistów, bowiem przed nimi nowy etap edukacji i kolejne wyzwania. Podczas uroczystego pożegnania w hali widowiskowo - sportowej  uczniowie z najwyższą średnią oraz ci, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w życie szkoły,  odebrali z rąk Dyrekcji świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Pan dyrektor  Sławomir Winiarski życzył absolwentom powodzenia na kolejnych ścieżkach życia oraz  nawiązując do słów ks. Pawła Grzebalskiego, zachęcał, aby pamiętali, że prawdziwą wartością człowieka jest to, jaki jest dla bliźniego, a dobro to drogowskaz, który zawsze powinien kierować ich sercem.

Następnie uczniowie klas ósmych udali się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami.

Opr. Monika Okońska