22 czerwca 2023 r. klasa 1b, 1e, 1c przygotowały krótkie przedstawienie dla uczniów klas młodszych na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznych zachowań i numery alarmowe, śpiewały poznane wakacyjne piosenki, a na koniec wszyscy wzięli udział w quizie wiedzy ekologicznej. Zajęcia zakończono prezentacją filmu edukacyjnego ,,Kazio i bezpieczeństwo na drodze".

Z okazji zbliżających się wakacji wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych, szczęśliwych wakacji!!!

Do zobaczenia we wrześniu!

Zespół ds. Promocji Zdrowia

Klasa II B uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym pt.: „Bezpieczne wakacje” zorganizowanym w Bibliotece Publicznej Filia nr 3 w Łęcznej. Dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania pt.: „Kto wymyślił wakacje?” z książki Katarzyny Sowuli i Joanny Gębal pod tym samym tytułem. Drugoklasiści dowiedzieli się skąd pochodzi słowo „wakacje” i od kiedy mogą cieszyć się wakacjami. Rozmowa o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą, w górach, w domu i na ulicy przeplatana była fragmentami opowiadania „Na pomoście” z książki Justyny Święcickiej: „Bezpieczni nad wodą”. Wszyscy kilkakrotnie przypomnieli sobie numer alarmowy, czyli 112 oraz telefon alarmowy do WOPR: 601 100 100 i GOPR: 601 100 300, które mogą przydać się podczas wyjazdu nad wodę i w góry. Na koniec dzieci stworzyły wspólny plakat podsumowujący wiedzę o bezpieczeństwie. Życzymy wszystkim bezpiecznych, radosnych i udanych wakacji.

Opr. Wioletta Tchórzewska