Start
images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Z okazji Tygodnia Bibliotek pod hasłem: " Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka" Filia nr 3 zorganizowała ciekawe spotkania dla dzieci. Klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach z bajkoterapii w oparciu o bajki Aleksandra Fredry.

Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z twórczością wielkiego pisarza oraz podkreślenie roli i wartości książki w codziennym życiu każdego z nas. W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane przez panią z biblioteki bajki i wiersze A. Fredry takie jak: " Małpa w kąpieli ", " Dwa koguty", " Paweł i Gaweł", " Osiołkowi w żłobie dano". Warsztaty z bajkoterapii dały uczniom możliwość swobodnych wypowiedzi oraz poznania cennych porad i morałów, płynących z bajek znanego autora. Dzieci przekonały się, że chociaż wiersze napisane dawno temu, do dzisiaj nas bawią, rozśmieszają, jak również uczą i przekazują życiowe mądrości.

 Opr. Monika Choińska, Beata Słomka.


Klasa druga wzięła udział w spotkaniu pt.: "Książka i jej dzieje". Uczniowie obejrzeli prezentację pt.: "Historia książki". Zobaczyli kopię dokumentu: rękopis ze średniowiecza "Przywilej lokacyjny Łęcznej", pisany w języku łacińskim. Dowiedzieli się, co oznacza powiedzenie " przeczytać książkę od deski do deski " i jak wyglądała książka w dawnych wiekach. Otrzymali również odpowiedzi na pytania:  jak jest zbudowana książka, kim byli skrybowie, oraz jaką rolę odegrał Jan Gutenberg?

Istotnym elementem spotkania była gra w skojarzenia, a na zakończenie  dzieci podziękowały i złożyły życzenia pracownikowi biblioteki.

 Opr. Wioletta Tchórzewska.

MICROSOFT 365

 

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.