images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Kocham Cię Polsko, Ojczyzno Moja!

Te słowa wyśpiewane i wypowiedziane po wielokroć, z dziecięcą  szczerością i otwartością, stały się motywem przewodnim uroczystej akademii z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 10 listopada 2022r.

Uroczystości w naszej szkole odbywały się w dwóch turach. O godzinie 8:35 w obecności dyrekcji, nauczycieli, uczniów klas 0-V oraz licznie zgromadzonych rodziców na widowni, swój występ zaprezentowali  uczniowie klas III. Przepiękny montaż słowno-muzyczno-taneczny i brawurowo zaśpiewana „Pierwsza Brygada”, porwała publiczność za serca. Zaś recytacja wiersza „Katechizm polskiego dziecka” w wykonaniu wszystkich  dzieci z klas I-III,  ubranych w galowe i ludowe stroje,  z biało-czerwonymi chorągiewkami w ręku, sprawiła, że w oku zakręciła się łezka.

W drugiej części uroczystości o godz. 10:20 na widowni zasiedli uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami z klas VI –VIII, a na scenie wystąpili ich koledzy. Jak przystało na starszą społeczność szkolną zaprezentowany program zawierał więcej elementów historycznych, ale podobnie jak pierwszy wzbudził wiele emocji i refleksji. Była to doskonała lekcja historii oraz szacunku i miłości do Ojczyzny.

Na zakończenie obu części uroczystości został odśpiewany Hymn Polski, a głos zabrał pan dyrektor Sławomir Winiarski. Podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie tych pięknych przedstawień oraz podkreślił, że nasza Ojczyzna- Polska,  to nasz dom, który kochamy i szanujemy.

Opr. Wanda Samborska

Zdjęcia, operatorzy kamery:
- Alicja Starzecka kl. 4 a
- Adam Strzałka i Nikodem Rodzeń kl. 5 b

Pokaz mody patriotycznej

Dzień 11 listopada to Święto Niepodległości, polskie święto narodowe obchodzone w Polsce na wiele sposobów. 10 listopada w naszej szkole odbyła się z tej okazji piękna i wzruszająca uroczystość z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Dopełnieniem tego święta był pokaz mody patriotycznej w wykonaniu uczniów klas młodszych. Dzieci z dumą zaprezentowały swoje piękne stroje w barwach narodowych, ludowych i galowych. Pokazowi towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina i ludowa. Dzieci pięknie zamanifestowały swoją miłość i szacunek do Ojczyzny!

Opr. Ewa Żelechowska

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.