images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W związku z przypadającym we wrześniu ,,Tygodniem profilaktyki chorób zakaźnych" zainicjowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny, w klasach pierwszych odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną.

Wychowawczynie klas pierwszych przeprowadziły z dziećmi rozmowę na temat podstawowych zasad przeciwdziałania chorobom zakaźnym, a pani pielęgniarka opowiedziała dokładnie o tym, jak prawidłowo i skutecznie myć ręce i zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. W dalszej części spotkania każdemu uczestnikowi zaznaczono na dłoniach miejsca najczęściej pomijane podczas mycia, a zadaniem dzieci było dokładne umycie rąk wg wskazań prowadzących. Po zakończonym spotkaniu dzieci wróciły do sal, gdzie kolorowały ilustracje dotyczące tematu. Głównym celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom, że z grypą nie ma żartów, a mycie rąk i higiena to bardzo ważna sprawa!

Opr. M. Olech, B. Słomka, E. Żelechowska

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.