Start

W ramach realizacji programu grantowego „#SuperKoderowe kółka programistyczne - edycja 2 – Robotyka z BBC Micro:Bit” w dniu 16 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z robotyki i programowania dla uczniów.

W czasie zajęć uczniowie poznali interaktywne funkcje płytki, środowisko programistyczne MakeCode i napisali programy dla swoich tekturowych robotów. Uczyli się parowania płytki Micro:Bit przez USB, zostały omówione podstawowe bloki. Poznali Symulator – wirtualna płytka Micro:Bit oraz nauczyli się wgrywać podstawowe programy na płytkę Micro:Bit. Warsztaty poprowadził Pan Maciej Wojnicki z firmy LOFI.

W warsztatach  uczestniczyli uczniowie z klasy 5e - 2 godziny oraz uczniowie z klas: 4d, 6a, 6b i 7d - każda po 1 godzinie. 

Fani elektroniki, robotyki i programowania podczas warsztatów wykazali duże zainteresowanie tematyką i zaangażowanie. Ocenili, że były to zajęcia ciekawe i atrakcyjne.

W październiku nasza szkoła zakwalifikowała się do programu grantowego – #SuperKoderowe kółka programistyczne, który jest realizowany we współpracy z firmą LOFI. Jest to program ogólnopolski, bierze w nim udział 20 szkół podstawowych. W ramach projektu nasza szkoła otrzymała 5 zestawów płytek BBC Micro:Bit, a szkolny koordynator projektu odbył szkolenie  z zakresu nauki programowania z wykorzystaniem platformy BBC Micro:Bit.  We wtorki w klasach 5 i 6 odbywają się zajęcia pozalekcyjne z robotyki z  wykorzystaniem płytek BBC Micro:Bit.

 

Opracował: Witold Muszyński - koordynator projektu

 

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.