images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W dniu 1 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbyły się warsztaty z robotyki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Miały one na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności technicznych u najmłodszych.

Warsztaty prowadzili uczniowie klas 4 i 6, którzy uczestniczą w zajęciach rozwijających uzdolnienia z zakresu robotyki i programowania. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje i pokazy, w których wykorzystali różne rodzaje robotów: Dash, Dot, mBot i roboty zbudowane z klocków Lego. Dzieci miały okazję nie tylko oglądać, ale także samodzielnie obsługiwać i programować roboty, korzystając z prostych aplikacji na tablety.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem zarówno ze strony dzieci, jak i nauczycieli. Dzieci wykazywały dużą aktywność i kreatywność, a także chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Uczniowie prowadzący warsztaty również byli zadowoleni z możliwości podzielenia się swoją pasją i wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami.

Warsztaty z robotyki dla dzieci oddziałów przedszkolnych były doskonałą okazją do promowania nauki i zabawy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Były także przykładem efektywnej współpracy między uczniami. Warsztaty stanowiły inspirację i motywację do dalszego rozwijania zainteresowań i talentów w dziedzinie robotyki i programowania.

Zajęcia poprowadzili:

• Gugułka Marcel kl. 4c
  • Kostka Amelia kl. 4c
  • Kusyk Kacper kl. 6c
  • Nowak Mateusz kl. 6c
  • Pietraś Seweryn kl. 6e
  • Ryć Natalia kl. 6e
  • Hołod Kornelia kl.6e

Opracował Witold Muszyński – koordynator warsztatów

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.