images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali się do ogólnopolskiego turnieju robotycznego Liga Robotów. We wtorek 28 listopada drużyna reprezentująca naszą szkołę brała udział w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Liga Robotów.

Turniej oparty jest na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy  on najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.

Zadaniem szkolnej drużyny robotycznej było skonstruowanie i zaprogramowanie robota z zestawu Lego Spike Prime niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej.

Zespół w składzie:

• Mróz Antoni kl. IVb
  • Choiński Jakub kl. VIe
  • Mróz Mikołaj kl. VIIb
  • Pietraś Seweryn kl. VIe
  • Ryć Natalia kl. VIe
  • Pędzisz Lena kl. VIe
  • Hołod Kornelia kl. VIe

konkurował z rówieśnikami z 13 drużyn z naszego województwa w trzech konkurencjach:

1. Wyzwanie praktyczne na macie turniejowej.
  2. Wyścig pojazdu napędzanego za pomocą gumki.
  3. Programowanie.

Zdobyliśmy I miejsce w wyścigu pojazdów i zakwalifikowaliśmy się do przejazdów finałowych w wyzwaniu praktycznym na macie turniejowej.

Sukcesem udziału w turnieju jest również to, że szkoła otrzymała zestaw klocków Lego Spike Prime do tworzenia robotów oraz matę edukacyjną do kodowania o wartości kilku tysięcy złotych.

Co sądzą uczniowie o turnieju:

Przygotowania do Turnieju Ligi Robotów to był czas pełen trudności, ale też ogromnej satysfakcji i nauki. To świetny sposób na rozwijanie różnych umiejętności i zdobywanie nowego doświadczenia. Poświęcaliśmy każdą wolną chwilę na przygotowania.

Uczniów do turnieju przygotowywał nauczyciel informatyki pan Witold Muszyński.

Gratulujemy drużynie osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Opr. Witold Muszyński

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.