images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W dniu 20.11.2023 r. uczniowie klas I-III  dziesięciu grup świetlicowych  wraz z nauczycielami wzięli udział w spektaklu teatralnym „Zaczarowany las” Obwoźnego Teatru Lalkowego „Pinokio” z Nowego Sącza.

Celem przedsięwzięcia było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci obejrzały spektakl ekologiczny pt. „Zaczarowany las”, którego motto brzmiało: „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Trzej chłopcy spędzali dzień w lesie, nie potrafili uszanować jego mieszkańców, łamali gałęzie, śmiecili i robili wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczyły im, że należy szanować las i przyrodę. Niestety  chłopcy nie zmienili  swojego postępowania, za co Duch Lasu dał  im solidną nauczkę. W bajce na szczęście pojawiła się złota rybka, która przemieniła chłopców i zwierzątka. Wszystko kończy się szczęśliwie. Chłopcy wyciągają życiową naukę z przygody w lesie, zaprzyjaźniają się z tamtejszą przyrodą i mieszkańcami lasu. Spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę, bardzo spodobał się uczniom.  Dzieci bawiły się wspaniale! Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po przedstawieniu są z pewnością dowodem na to, że przedstawienie  możemy uznać za udane.
Nie pozostaje nic innego, jak zakończyć tę kulturową ucztę słowami Johna Muira: „Najprostsza droga do wszechświata biegnie przez leśną dzicz”.
Szanujmy ją wszyscy.
Opr.  W. Jakubaszek

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.