images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Uczniowie klasy III f w dniu 14 listopada pojechali na wycieczkę do kopalni w Bogdance. W podziemiach budynku zwiedzali przygotowaną specjalnie dla dzieci Strefę „C”. Oprowadzał ich pan Tadeusz Grzywaczewski - emerytowany górnik i ratownik. Opowiadał dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

Najpierw pokazał i omówił z nimi makietę terenu kopalni i okolicy, a później dzieci obejrzały film o tym, jak wygląda w rzeczywistości praca górnika. Oglądały go z zainteresowaniem i zadawały  pytania, poznając przy tym szereg nazw i pojęć związanych z tym zawodem. Później uczniowie przeszli do sali, w której oglądali  strój roboczy i galowy górnika. Poznali też legendę o św. Barbarze i dowiedzieli się, dlaczego w mundurze galowym górnika jest 29 guzików. Kolejny punkt wycieczki to sala, która była imitacją kopalni z wagonikiem  pełnym węgla na środku. Przez chwilę było zgaszone światło, specjalnie, aby dzieci doświadczyły, jak czasem w kopalni może być ciemno. Na koniec każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie w czaku górniczym i dostało za wytrwałość gadżety z napisem Kopalnia w Bogdance. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.
Opr. Dorota Bednarska

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.