images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

11 listopada każdego roku odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. Przypomina czas, gdy nasz kraj odrodził się po 123 latach niewoli.

Również nasza szkoła włączyła się w obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczet sztandarowy, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie brali udział w powiatowych uroczystościach patriotycznych z okazji tego święta. Po Mszy Świętej w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej odbył się przemarsz ulicami miasta na Plac Powstań Narodowych. Tutaj, po wystąpieniach okolicznościowych, odbył się apel poległych i odmówiono modlitwę. Przy płycie pomnika  zaciągnięto warty honorowe. Delegacje instytucji, szkół i zakładów pracy złożyły kwiaty i wieńce. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert orkiestry górniczej.

Opr. Witold Muszyński

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.