images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Klasa 1d wraz z wychowawcą 2 października 2023 roku odwiedziła  Komendę Powiatową Policji w Łęcznej. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów, zwiedzenie budynku komendy oraz  przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Na miejscu przywitały nas panie: sierżant sztabowy Anna Biziorek i aspirant sztabowy Magdalena Krasna, które opowiedziały nam na czym polega praca policjanta. Następnie zwiedzaliśmy z nimi budynek komendy - dyżurkę, pomieszczenia pracowników administracyjnych, osób zatrzymanych, siłownię i strzelnicę. Zapoznaliśmy się z techniką zdejmowania odcisków palców i dowiedzieliśmy się do czego one służą. Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy  różne wozy policyjne – wozy patrolowe czy do transportu aresztantów. Mogliśmy wejść do ich środka  i poczuć się jak prawdziwi policjanci na patrolu. Wielką frajdę sprawiło nam  przymierzanie niektórych akcesoriów ubioru i wyposażenia policjanta. Nie zabrakło  oczywiście przypomnienia zasad bezpieczeństwa, o które pytał i wyjaśniał  podkomisarz Andrzej Sokołowski. Na zakończenie otrzymaliśmy w prezencie odblaski.

Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci na temat specyfiki pracy policjantów, bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości.

Oprac. M. Machel

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.