Nasza szkoła świętuje 30. urodziny

Od 1993 roku szkołę ukończyło kilka pokoleń. Nasi pierwsi uczniowie przeprowadzają tu teraz swoje dzieci. „Czwóreczka” wciąż się zmienia, aby nasi podopieczni mogli w pełni rozwinąć tu skrzydła swoich talentów, a co najważniejsze, by czuli, że wokół jest wielu życzliwych im ludzi.
    Uroczystości związane z 30-leciem naszej szkoły poprzedził szereg różnorodnych działań. Na stronie internetowej pojawiły się artykuły przypominające sylwetki Dyrektorów, którzy przez poszczególne lata kierowali „Czwórką”. Zorganizowany został Konkurs Poetycki „Moja szkoła w wersach”, dzięki któremu uczniowie w kreatywny, zabawny i ciekawy sposób podzielili się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami dotyczącymi szkoły.
    Podsumowanie wszystkich działań stanowiły uroczyste obchody jubileuszu. 22 listopada odbył się cieszący ogromnym zainteresowaniem konkurs wiedzy o szkole. Nie zabrakło też specjalnej jubileuszowej fotobudki, w której uczniowie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie. Podczas rozśpiewanych długich przerw na korytarzach szkolnych rozbrzmiewała specjalnie na tę okazję napisana i skomponowana przez panią Bożenę Kozyrę piosenka pt. „Trzy dyszki”. W czwartek 23 listopada na korytarzu przy sekretariacie uczniowie mogli podziwiać piękną wystawę kartek jubileuszowych wykonanych własnoręcznie przez dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1–3. Na specjalnej tablicy wyeksponowane zostały kartki z życzeniami otrzymane od uczniów i nauczycieli z różnych części Polski. Pani Anna Stacharska wraz z klasą 2d przygotowała dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas 1–3 humorystyczne przedstawienie pt. „Jak to  na lekcjach bywało”. Dzięki wspaniałej prezentacji przygotowanej przez panią Katarzynę Dworak uczniowie mogli odbyć wirtualną podróż przez kolejne lata istnienia naszej placówki.
    Uwieńczeniem działań była uroczystość, która odbyła się 24 listopada. Społeczność całej szkoły w odświętnych strojach zebrała się w hali widowiskowo-sportowej. Po uroczystym wykonaniu hymnu szkoły głos zabrał dyrektor Sławomir Winiarski, który życzył wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom wszelkiej pomyślności i sukcesów oraz tego, aby każdego dnia starali się, żeby nauka naszego patrona Papieża Jana Pawła II była w nich żywa i przejawiała się w każdym aspekcie życia. Na zakończenie pani Bożena Kozyra wraz z uczniami wykonała piosenkę „Trzy dyszki”. Utwór ten przy dźwiękach gitar, skrzypiec, fletów, dzwonków, instrumentów klawiszowych, perkusji i grzechotek stanowił piękne zwieńczenie uroczystości. Piosenka ta zapadła na trwałe w serca naszych uczniów, bowiem jeszcze po zakończeniu obchodów rozbrzmiewała na korytarzach i w klasach. Następnie klasy udały się na wystawę fotograficzną „30-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej” opracowaną przez panie: Marzenę Winiarską, Grażynę Iwanek, Teresę Okoń oraz pana Witolda Muszyńskiego.
Nasza barka płynie dalej. Oby kolejne jej lata prowadziły nas szczęśliwie do portu wiedzy i zrozumienia. Niech pasje naszych uczniów stanowią wiatr, który będzie napędzał nasze żagle przez kolejne 30 lat.
Osoby odpowiedzialne za realizację działań związanych z 30-leciem: Bożena Kozyra, Marzena Winiarska, Witold Muszyński, Grażyna Iwanek, Katarzyna Dworak, Teresa Okoń, Agnieszka Bedynek-Borys, Anna Stacharska, Monika Milanowska, Anna Krępecka, Monika Okońska, Weronika Winiarska, Anna Chudzik, Barbara Woźnica, Katarzyna Sierpińska, Magda Roczon, Milena Brudkowska, Beata Słomka, Małgorzata Machel, Wioleta Wójtowicz, Dariusz Korzeniewski, Andrzej Gawliński , rodzice Mikołaja i Antoniego Mrozów – Państwo Joanna i Tomasz Mrozowie.
Opr. Monika Okońska

Przerwa z ,,Czwórką”

Piosenka na trzydziestolecie szkoły 1993-2023

Piosenka „Trzy dyszki” – słowa i muzyka Bożena Kozyra

I.
Tak jak w Łęcznej płyną rzeki,
Świnki, Wieprza słychać szum .
Wciąż do szkoły chodzą dzieci,
to do "Czwórki" biegnie tłum.
To z tych murów już pokoleń
trzy dekady poszły w świat.
Każdy uczeń mały duży
pozostawił ślad.

II.
Żeby wszystko opowiedzieć,
trzeba by tu długo siedzieć.
O Patronie Świętym Janie,
co nam w sercach pozostanie.
W naszej szkole dobrze wiemy,
wszystkich tu akceptujemy.
nawet gdy coś jest nie tak ,
tolerancji znamy znak.

III.
Od trzydziestu chyba lat,
któż policzy ile dat?
Słychać śpiew i granie smyka,
to talentów jest muzyka.
Młodzi zdolni rozśpiewani,
w swojej pasji zakochani.
Dzisiaj od nich piękny gest,
bo to "Czwórka" jest.