images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Jak co roku obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przebiegały w naszym mieście bardzo uroczyście. Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Łęcznej.

Po mszy świętej nastąpił  przemarsz uczestników i pocztów sztandarowych ulicami miasta na plac T. Kościuszki, gdzie program artystyczny przedstawiły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1. Następnie, po wystąpieniach okolicznościowych  delegacje samorządów lokalnych, szkół, organizacji oraz zakładów pracy złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Obowiązywała tylko 15 miesięcy. Na dłużej nie pozwoliła Rosja, która już w roku 1793 dokonała drugiego rozbioru Polski. Konstytucja była o najwyższym znaczeniu dla państwa ustawą zasadniczą, określającą jego ustrój polityczny, społeczny, gospodarczy. Postanowienia zawarte w Ustawie Rządowej z 1791 r. były rewolucyjne, a jednocześnie ostrożne i wyważone – doniosłe na miarę epoki.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.