images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy domy napełniają się ciepłem i zaczynają rozbrzmiewać w nich dźwięki kolęd. To chwile, kiedy bliskość rodziny i wspólne spędzanie czasu nabierają szczególnego znaczenia.

W miarę jak dni robią się krótsze, a wieczory chłodniejsze, nasze serca wypełniają się radością i oczekiwaniem na te wyjątkowe chwile. Dzieci najbardziej czekają na pięknie zapakowane prezenty, ale czy jest coś, co może sprawić, że to wyjątkowe święto będzie jeszcze bardziej magiczne? Oczywiście że tak - w związku z tym świetlica szkolna postanowiła zorganizować coś naprawdę wyjątkowego.

Dnia 20.12.2023 r. w świetlicy szkolnej został zorganizowany  „Przegląd kolęd i pastorałek świątecznych”. Każdy z wychowawców świetlicy wybrał wraz z dziećmi jedną kolędę, która została zaprezentowana  w trakcie  przedstawienia. Tak więc:

Grupa I z wychowawcą P. mgr Edytą Trąbką wybrała: „Gore gwiazda”

Grupa II  z wychowawcą P. mgr Emilią Romaniuk-Formelą wybrała: „Była noc”

Grupa III z wychowawcą P. mgr Ewą Wójcik wybrała: „Przybieżeli do Betlejem”

Grupa IV z wychowawcą P. mgr Wiolettą Jakubaszek wybrała „Pastuszek bosy”

Grupa V z wychowawcą P. mgr Moniką Mizur - Lachowską wybrała: „Dzisiaj w Betlejem”

Grupa VI z wychowawcą P. mgr Sylwią Malczyk- Węcławską wybrała: „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Grupa VII z wychowawcą P. mgr Ireną Kiełbasą wybrała: „Gwiazdeczka”

Grupa VIII z wychowawcą P. mgr Agnieszką Batyrą wybrała: „Lulajze Jezuniu”

Grupa IX z wychowawcą P. mgr Elżbietą Karasińską wybrała: „Do szopy hej pasterze”

Grupa X z wychowawcą P. mgr Wandą Samborską wybrała: „Wśród nocnej ciszy”

Przegląd został zakończony  wspólnym zaśpiewaniem pięknej ponadczasowej piosenki świątecznej. S. Krajewskiego „Jest taki dzień”.

Boże Narodzenie to czas, który łączy ludzi niezależnie od wieku, pochodzenia czy zawodu. Dzięki wspólnemu świętowaniu możemy pielęgnować tradycje, rozwijać umiejętności, integrować się i wpuścić radosnego ducha świąt do różnych sfer naszego życia. Takie uroczystości są  idealnym sposobem na nauczenie się jak kochać  i szanować drugiego człowieka. Wspólne tworzenie, uczenie się i dzielenie świątecznym entuzjazmem przynosi  same korzyści.

Opr. Wioletta Jakubaszek

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.