images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

22 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka. Dzieci  z najmłodszych klas wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.

Pewnie wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, że Jasełka swoją tradycją sięgają czasów średniowiecznych i nawiązują do misterium o Bożym Narodzeniu świętego Franciszka z Asyżu. Natomiast nazwa  pochodzi od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób.

Uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali razem tradycyjne przedstawienie, opowiadające o tym, co wydarzyło się dwa tysiące lat temu w Betlejem. Nie brakowało wspólnego śpiewu kolęd. Aktorzy nawiązali również do przedświątecznej atmosfery i poczynań, które często napięte, zawsze kończą się zgodą.

Święta to czas nadziei, to moment, kiedy każdy z nas zostaje zaproszony do tego, by jeszcze bardziej dostrzec drugiego człowieka, by uczyć się tego, jak jeszcze mocniej kochać. Nasi najmłodsi uczniowie w prosty, a zarazem zobowiązujący sposób pokazali nam, jak każdego dnia stawać się lepszym człowiekiem.

Scenariusz przygotowała Adriana Krzywicka, za śpiew i muzykę odpowiadał Ksiądz Paweł Gawroński. W sposób szczególny zaangażowała się również s. Magda Zawadzka i p. Barbara Kasprzak. Dekorację zrobiła p. Milena Brudkowska.

W jasełkach udział wzięły klasy: 1a, 1e, 2a, 2b, 2c, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f.

Opr. Adriana Krzywicka

Zdjęcia wykonali:

• Kornelia Hołod, Natalia Ryć kl. 6e,
  • Kacper Kusyk, Mateusz Nowak kl. 6c

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.