Opieka medyczna

Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziano historię małej  Vashti.  Dzięki mądrej nauczycielce od plastyki i kropce, nieśmiała dziewczynka Vashti, uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz odkryła swój talent. Na cześć tej wspaniałej historii ustanowiono właśnie Międzynarodowy Dzień Kropki.

Uczniowie klasy 2 B, którzy wyglądali dzisiaj wyjątkowo, za sprawą ubrań w kropki, najpierw obejrzeli film o Vashti,  następnie opowiedzieli o swoich talentach oraz o swoich słabościach.  Dowiedzieli się również, że każdy z nich jest wyjątkowy, kreatywny i zawsze może rozwijać swoje talenty. Aby sprawdzić swoje możliwości  uczniowie zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w grze terenowej rozwijającej ich kreatywność. Po skończonej grze wykonali piękne prace plastyczne, które dzięki aplikacji Quiver ożyły i wywołały uśmiech na ich twarzach. Po skończonych zajęciach uczniowie otrzymali pamiątkowe zaświadczenia podpisane przez samego Petera H. Reynoldsa.

Opracowała: Katarzyna Dworak