Spotkanie z ratownikiem medycznym

10 października uczniowie oddziałów zerowych naszej szkoły mieli niezwykłą okazję spotkania z ratownikiem medycznym, panem Piotrem Włodarskim. Obchodzony 13 października Dzień Ratownictwa Medycznego jest doskonałą okazją, by uhonorować tych, którzy na co dzień dbają o dar najcenniejszy, czyli ludzkie życie i zdrowie.

Zaproszony gość z ogromną pasją opowiadał o najważniejszych aspektach jego codziennej pracy. Las rąk, które widniały w górze, gdy padło pytanie ratownika o znajomość numerów alarmowych, to niezbity dowód na to, że dzieci są doskonale poinformowane, gdzie należy szukać pomocy w razie grożącego niebezpieczeństwa. Najmłodsi z entuzjazmem podeszli też do możliwości przećwiczenia sztucznego oddychania z wykorzystaniem fantoma, oczywiście zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności. Nie obyło się też bez nagród niespodzianek, którymi nasz gość gratyfikował każdą poprawnie udzieloną odpowiedź na zadane przez siebie pytanie lub poprawne wykonane zadanie.

Warsztaty zakończyły się obietnicą ponownego spotkania z kolejną dozą informacji i aktywności.