Home » Bez kategorii » Urodziny

Urodziny

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów z oddziałów przedszkolnych grup OA i OD z panią  Katarzyną Szymańską. Pani Kasia jest autorką cyklu książek profilaktycznych, licznych scenariuszy uroczystości szkolnych oraz okolicznościowych wierszy. Spotkanie zainspirowane było realizowaną innowacją czytelniczą „Niezwykłe opowieści z całego świata”. Mistrzowie Pięknego Czytania z klasy III A, Lena Gańska i Przemysław Woźniak, pięknie zaprezentowali wiersz „Urodziny” autorstwa pani Kasi, który stał się inspiracją do dyskusji o  100. urodzinach naszej Ojczyzny i urodzinach małej dziewczynki Zosi. Podczas rozmowy z autorką, nasi najmłodsi wykazali się wiadomościami nie tylko z dziejów historii Polski, ale i  czasów współczesnych. Miłym akcentem na zakończenie była dekoracja torcików urodzinowych. Spotkanie przebiegło w radosnej i sympatycznej atmosferze.