Home » Bez kategorii » SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W RAMACH WSDZ

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W RAMACH WSDZ

Dnia 21 października 2019 roku dzieci z grupy 0 „B” gościły panią Annę Siegieda, mamę Pawła, która w ramach WDNZ i realizacji projektu „Pasje i zawody naszych rodziców” przybliżyła dzieciom pracę pielęgniarki. Dzieci poznały wyposażenie torby pielęgniarskiej, dowiedziały się jak należy pomóc drugiemu człowiekowi w momencie utraty przytomności, przypomniały sobie  numer alarmowy 112 oraz dane, które należy podać podczas wzywania karetki pogotowia ratunkowego. Ponadto dzieci słuchały bicia swojego serca za pomocą stetoskopu, mierzyły temperaturę swojego ciała, oraz badały swoim paniom ciśnienie i poziom cukru za pomocą glukometru. Pani Ania bardzo lubi swoją pracę, zajmuje się podopiecznymi w starszym wieku i codziennie z radością odwiedza ich i wspiera w leczeniu różnych chorób.

Dzieci były zachwycone zawodem pielęgniarki. Na zakończenie pani Ania przeczytała dzieciom opowiadanie pt: „Wróbelek Elemelek i kaszelek”. Aby zapobiec jesiennym przeziębieniom wszystkie dzieci otrzymały pyszne żelkowe witaminki.

Dziękujemy pani Ani za wspaniałą prezentację swojego zawodu.