Home » Bez kategorii » SPOTKANIE W BIBLIOTECE

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Dnia 7.10.2019 r. grupa 0 „E” oraz dnia 9.07.2019 r. grupa 0 „B”  wzięły udział w spotkaniu  z literaturą Wandy Chotomskiej. Zagadki, zabawy i jeże własnoręcznie zrobione przez dzieci – to wszystko czekało na naszych przedszkolaków w MGBP Filia nr 3 w Łęcznej.

Panie: Monika Mazurkiewicz i Jadwiga Ćwirko, przygotowały dla nas warsztaty, na których wysłuchaliśmy opowiadania pt: ”Przygody jeża spod miasta Zgierza”, czyli rzecz o tym, że niedobrze jest jeść w samotności. Pewien leśny jeżyk, któremu bardzo doskwierał brak rodziny marzył o spotkaniu krewnych, wspólnym obiadowaniu i spędzaniu dnia w miłym towarzystwie, aż do czasu, kiedy postanowił wyruszyć do pobliskiego miasta Zgierza, by odnaleźć swoją rodzinę. Nie obyło się przy tym bez kilku absurdalnych pomyłek, jednak bohater szczęśliwie zrealizował swoje plany.

Na koniec każdy z nas mógł zrobić swojego jeżyka z ziemniaka i wykałaczek lub jeża z kolcami z rurek. Wszyscy bawiliśmy się dobrze i ze swoimi jeżykami wróciliśmy do naszej szkoły. Dziękujemy!!!