Home » Bez kategorii » RAZEM Z BABCIĄ I DZIADKIEM

RAZEM Z BABCIĄ I DZIADKIEM

„To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają
bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort,
(Rudolph Giuliani)

W styczniu babcie i dziadkowie obchodzą swoje wielkie święto.
Przedszkolaki z grupy 0 „C” zaprosiły swoje babcie i dziadków na wspólne
warsztaty. Zadaniem było wykonanie ANIOŁKA , który jest symbolem i sposobem na wyrażenie uczuć i emocji, które odnajdują w sobie wszyscy.
Anioły to opiekunowie i duchowi przyjaciele. Są z nami w każdym momencie naszego życia, gotowe chronić, nieść pomoc, pocieszać i inspirować. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji dawnych przedmiotów codziennego użytku do zajęć praktycznych. W bardzo radosnej, przyjemnej i iście rodzinnej atmosferze powstały cudowne dzieła sztuki. Każda figurka była inna, charakterystyczna dla osobowości babć, dziadków i dzieci.
Na zakończenie dzieci zaprezentowały część artystyczną. Czuły się bardzo
ważne, ponieważ były zdjęcia i nagrania kamerkami. Oprócz tego na zajęciach wykonały kolorowe kwiatki, serduszka i gwiazdki dla kochanych dziadków. Było to bardzo uroczyste spotkanie, no i nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich.
Dziadkowie są bardzo ważnymi osobami w życiu dzieci. Zwykle wnuki są rozpieszczane, kochane, otaczane troską – nawet jeszcze większą, niż byli obdarzani ich rodzice… Z dziadkami wiąże się również wiele wspomnień… To oni jako pierwsi nauczyli i pokazali nam
wiele cudownych rzeczy, z nimi odkrywaliśmy świat…