Home » Bez kategorii » Owocna wizyta przedszkolaków w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

Owocna wizyta przedszkolaków w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

W pierwszych dniach października Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łęcznej przy ulicy Jaśminowej gościła dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Pracownicy biblioteki zorganizowali warsztaty z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci rozmawiały na temat polskich symboli narodowych i ich znaczenia dla każdego, nawet małego Polaka. Poznały sylwetkę Józefa Piłsudskiego i dowiedziały się o nim wielu ciekawostek, np. o tym, że bardzo lubił zwierzęta i czekoladę. Następnie wykonały piękne biało – czerwone kotyliony. Na zakończenie uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali piosenkę „Jestem Polakiem”.