Home » Bez kategorii » „Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!

10 listopada bieżącego roku świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Z tej okazji dzieci w pięknych galowych strojach zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.

Dzieci z oddziałów zerowych z powagą i w dużym skupieniu oglądały program artystyczny przygotowany przez starsze koleżanki i kolegów z klas I – III. Następnie razem z wychowawczyniami uroczyście odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Z dumą recytowały ” Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, na zakończenie pięknie zaśpiewały piosenkę „ Jestem Polką i Polakiem”. Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni! Wszystkie te działania wpisują się równocześnie do realizowanego w Naszym Przedszkolu projektu „Z kulturą mi do Twarzy”.