Home » Bez kategorii »  ,,Jest taki dzień tylko jeden raz do roku”

,,Jest taki dzień tylko jeden raz do roku”

To właśnie na ten wyjątkowy wigilijny dzień i na Święta Bożego Narodzenia niecierpliwie oczekiwały dzieci z naszego przedszkola.  Grupa OD rozpoczęła przygotowania do radosnego świętowania wyjściem do Centrum Kultury w Łęcznej na warsztaty, podczas których dzieci miały możliwość dekorowania pierniczków kolorowymi lukrami i innymi pysznymi słodkościami.

19 grudnia pozostałe grupy wykonały stroiki i szopki świąteczne, które potem zagościły w ich domach. Dzieci dowiedziały się także od pani Joanny Grzesiak z Domu Tradycji Ludowej, która prowadziła warsztaty, o różnych zwyczajach panujących dawniej podczas kolędowania i przygotowywania domów do Bożego Narodzenia.

Na zajęciach z wychowawczyniami dzieci opowiadały, w jaki sposób spędzają świąteczny czas w swoich domach, jakie panują w nich  zwyczaje, jak pomagają rodzicom oraz jakie potrawy goszczą na ich wigilijnych stołach.

22 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w Jasełkach przygotowanych przez ich starszych kolegów z naszej szkoły. Dzieci były zafascynowane przedstawieniem i atmosferą panującą tego dnia szczególnie podczas dzielenia się opłatkiem w swoich grupach.

Dzięki stroikom i licznym dekoracjom  mieszkania i domy naszych przedszkolaków były pięknie udekorowane a ich małe serduszka przepełnione tajemniczą i niepowtarzalną aurą Świąt Bożego Narodzenia.