Home » Bez kategorii » JASEŁKA W GRUPIE 0 „A”

JASEŁKA W GRUPIE 0 „A”

Dnia 10.01.2020 roku przedszkolaki z grupy 0,,A”’ zaprezentowały ,,Jasełka” w języku polskim i angielskim. Dzieci z zaangażowaniem wcieliły się w postacie związane z  narodzinami Pana Jezusa, prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i językowe.
W widowisku wystąpili: Mateusz Krępecki jako Św. Józef, Lilianna Misiura – Maryja, Katarzyna Słowik – Gwiazdka, Lena Łupikasza, Julia Szolle oraz Kuba Buczek w roli Dzieci, ich Mamę zagrała Patrycja Skrzypczak. W przedstawieniu wystąpiły też Anioły: Maja Makuch,
Alicja Wawryniuk i Martyna Ciseł. W rolę Pasterzy wcielili się: Tymon Maleszyk, Hubert Woźniak, Julek Jaroszek, Kamil Karaś- Grzyb. Trzech Króli zagrali: Julian Król, Filip Morawski i Olaf Sedlak.
Wszyscy uczniowie, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów, świetnie poradziły sobie z wymową tekstu w języku angielskim. Nad
całością czuwały Panie: Wiola Wójtowicz, Małgorzata Kościarz, Magdalena Bączek oraz Magda Roczon.
Młodzi aktorzy otrzymali ogromne brawa od publiczności, czyli swoich rodziców,rodzeństwa, dziadków i znajomych. Kolejny raz okazało się, że wspólne spotkania oraz towarzyszące im przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważne jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.