Home » Bez kategorii » Czytam z emocją.

Czytam z emocją.

W maju dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały czwarty moduł projektu Emocja. Tym razem przedszkolaki wybrały się do krainy empatii. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat empatii i emocji, które towarzyszą nam w codziennym życiu. W przybliżeniu pojęcia empatii pomogły bajki, opowiadania oraz piosenki, dzięki którym zrozumieliśmy, dlaczego patrząc na smutną osobę nam też robi się smutno i dlaczego radość udziela się wszystkim dookoła. Dzieci próbowały nazywać swoje emocje, odgrywając scenki sytuacyjne oraz słuchając różnych dźwięków wygrywanych na instrumentach. W obrębie tej tematyki powstały piękne prace plastyczne min: śmieszny stworek „Emocjusz”. Dzięki tym zajęciom mogliśmy wspólnie przyglądać się naszym emocjom, a co najważniejsze – patrzeć na świat przez empatyczne okulary. Dzieci zapoznały się również z bajką „Brzydkie kaczątko”, na podstawie której powstały prace plastyczne pt.: Brzydkie kaczątko w wodzie, a tym samym zrealizowały następny etap innowacji Czytam z emocją.