Home » Bez kategorii » ,,Czapki z głów” – pasja Pana Łukasza

,,Czapki z głów” – pasja Pana Łukasza

Dzieci z grup zerowych miały okazję obejrzeć wystawę kolekcji czapek zorganizowaną przez Centrum Kultury w Łęcznej. Pasjonatem przeróżnych nakryć głowy jest pan Łukasz Stachyra. Jego kolekcja liczy ponad 600 eksponatów. Wśród nich są nakrycia głowy: duchownych, kolejarzy, górników, leśników, żołnierzy. Oprócz czapek można było obejrzeć togi sędziowskie i dziekańskie oraz mundury. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość przymierzenia różnych czapek, aby przez chwilę poczuć się: żołnierzem, policjantem lub strażakiem. Piękna wystawa zachęciła wielu przedszkolaków do tworzenia swoich przyszłych małych kolekcji, ponieważ posiadanie pasji wyzwala pozytywne emocje i sprawia, że życie jest ciekawsze.